中文Home
18/11/17 16:21 (SAT)
Preliminary Match Schedule
Print
Teams
(Home vs Away)
Expected Stop
Selling Time
Teams
(Home vs Away)
Expected Stop
Selling Time
21/11/2017 (TUE)
Australian FA Cup  Sydney FC vs Adelaide Utd 21/11 16:30 UE Champions  Spartak Moscow (Russia) vs Maribor (Slovenia) 22/11 01:00
UE Champions  Besiktas (Turkey) vs Porto (Portugal) 22/11 01:00 UE Champions  Sevilla (Spain) vs Liverpool (England) 22/11 03:45
UE Champions  Manchester City (England) vs Feyenoord (Netherlands) 22/11 03:45 UE Champions  Napoli (Italy) vs Shakhtar Donetsk (Ukraine) 22/11 03:45
UE Champions  Monaco (France) vs RB Leipzig (Germany) 22/11 03:45 UE Champions  APOEL (Cyprus) vs Real Madrid (Spain) 22/11 03:45
UE Champions  Dortmund (Germany) vs Tottenham (England) 22/11 03:45 Eng Championship  Aston Villa vs Sunderland 22/11 03:45
Eng Championship  Barnsley vs Cardiff 22/11 03:45 Eng Championship  Brentford vs Burton Albion 22/11 03:45
Eng Championship  Bristol City vs Preston 22/11 03:45 Eng Championship  Derby vs QPR 22/11 03:45
Eng Championship  Millwall vs Hull City 22/11 03:45 Eng Championship  Nottingham Forest vs Norwich 22/11 03:45
Eng Championship  Sheff Utd vs Fulham 22/11 03:45 Eng League 1  Blackpool vs Gillingham 22/11 03:45
Eng League 1  Bradford vs Scunthorpe 22/11 03:45 Eng League 1  Bury vs Shrewsbury 22/11 03:45
Eng League 1  Charlton vs Rochdale 22/11 03:45 Eng League 1  Milton Keynes Dons vs Southend 22/11 03:45
Eng League 1  Oldham vs AFC Wimbledon 22/11 03:45 Eng League 1  Oxford Utd vs Blackburn 22/11 03:45
Eng League 1  Peterborough vs Portsmouth 22/11 03:45 Eng League 1  Plymouth vs Northampton 22/11 03:45
Eng League 1  Walsall vs Fleetwood 22/11 03:45 Eng League 1  Wigan vs Doncaster 22/11 03:45
Eng Championship  Bolton vs Reading 22/11 04:00 South American Cup  Libertad (Paraguay) vs Independiente (Argentina) 22/11 08:15
US Football League  Columbus Crew vs Toronto FC 22/11 09:00 US Football League  Houston Dynamo vs Seattle Sounders 22/11 10:30
Mexican Cup  Pachuca vs Atlante 22/11 11:00  
22/11/2017 (WED)
Korean Division 1  KD1 Playoff Team A vs KD1 Playoff Team B 22/11 18:00 UE Champions  CSKA Moscow (Russia) vs Benfica (Portugal) 23/11 01:00
UE Champions  Qarabag (Azerbaijan) vs Chelsea (England) 23/11 01:00 UE Champions  Basel (Switzerland) vs Manchester Utd (England) 23/11 03:45
UE Champions  Anderlecht (Belgium) vs Bayern Munich (Germany) 23/11 03:45 UE Champions  Paris Saint Germain (France) vs Celtic (Scotland) 23/11 03:45
UE Champions  Atletico Madrid (Spain) vs Roma (Italy) 23/11 03:45 UE Champions  Juventus (Italy) vs Barcelona (Spain) 23/11 03:45
UE Champions  Sporting (Portugal) vs Olympiakos (Greece) 23/11 03:45 Eng Championship  Ipswich vs Sheff Wednesday 23/11 03:45
Eng Championship  Middlesbrough vs Birmingham 23/11 03:45 Eng Championship  Wolves vs Leeds 23/11 03:45
Copa Libertadores  Gremio (Brazil) vs Lanus (Argentina) 23/11 07:45 Mexican Premier  MXL Team A vs MXL Team B 23/11 08:30
Mexican Premier  MXL Team C vs MXL Team D 23/11 10:30  
23/11/2017 (THU)
Australian Division 1  Newcastle Jets vs Melbourne Victory 23/11 16:50 UE Cup  FC Astana (Kazakhstan) vs Villarreal (Spain) 24/11 00:00
UE Cup  Lokomotiv Moscow (Russia) vs Copenhagen (Denmark) 24/11 02:00 UE Cup  Cologne (Germany) vs Arsenal (England) 24/11 02:00
UE Cup  Konyaspor (Turkey) vs Marseille (France) 24/11 02:00 UE Cup  Bilbao (Spain) vs Hertha Berlin (Germany) 24/11 02:00
UE Cup  Nice (France) vs Zulte Waregem (Belgium) 24/11 02:00 UE Cup  Lugano (Switzerland) vs Hapoel Beer Sheva (Israel) 24/11 02:00
UE Cup  Viktoria Plzen (Czech Republic) vs FC Steaua Bucuresti (Romania) 24/11 02:00 UE Cup  Bate Borisov (Belarus) vs Crvena Zvezda (Serbia ) 24/11 02:00
UE Cup  Salzburg (Austria) vs Guimaraes (Portugal) 24/11 02:00 UE Cup  Ostersunds (Sweden) vs Zorya Luhansk (Ukraine) 24/11 02:00
UE Cup  Lazio (Italy) vs Vitesse (Netherlands) 24/11 02:00 UE Cup  Rosenborg (Norway) vs Real Sociedad (Spain) 24/11 02:00
UE Cup  Zenit St. Petersburg (Russia) vs Vardar (F.Y.R. Macedonia) 24/11 02:00 UE Cup  Ludogorets Razgrad (Bulgaria) vs Basaksehir (Turkey) 24/11 04:05
UE Cup  Braga (Portugal) vs Hoffenheim (Germany) 24/11 04:05  
24/11/2017 (FRI)
Australian Division 1  Melbourne City vs Perth Glory 24/11 16:40 Russian Premier  Amkar Perm vs Dinamo Moscow 24/11 22:30
German Division 2  Sandhausen vs Heidenheim 25/11 01:30 German Division 2  Union Berlin vs Darmstadt 25/11 01:30
Dutch Division 1  AZ Alkmaar vs Twente 25/11 03:00 Dutch Division 2  Cambuur vs Den Bosch 25/11 03:00
Dutch Division 2  De Graafschap vs FC Eindhoven 25/11 03:00 Dutch Division 2  Dordrecht vs Jong AZ Alkmaar 25/11 03:00
Dutch Division 2  Fortuna Sittard vs Go Ahead Eagles 25/11 03:00 Dutch Division 2  Jong PSV Eindhoven vs Telstar 25/11 03:00
Dutch Division 2  Jong Utrecht vs Almere City 25/11 03:00 Dutch Division 2  Maastricht vs Helmond 25/11 03:00
Dutch Division 2  NEC Nijmegen vs Jong Ajax 25/11 03:00 Dutch Division 2  RKC Waalwijk vs Oss 25/11 03:00
Dutch Division 2  Volendam vs Emmen 25/11 03:00 French Division 2  AC Ajaccio vs Reims 25/11 03:00
French Division 2  Auxerre vs Nancy 25/11 03:00 French Division 2  Brest vs Sochaux 25/11 03:00
French Division 2  Niort vs Chateauroux 25/11 03:00 French Division 2  Olympique Nimes vs Bourg Peronnas 25/11 03:00
French Division 2  Orleans vs Clermont 25/11 03:00 French Division 2  Paris FC vs US Quevilly Rouen 25/11 03:00
French Division 2  Tours vs GFCO Ajaccio 25/11 03:00 French Division 2  Valenciennes vs Lorient 25/11 03:00
German Division 1  Hannover vs Stuttgart 25/11 03:30 Belgian Division 1  AA Gent vs Mouscron 25/11 03:30
French Division 1  St. Etienne vs Strasbourg 25/11 03:45 Scottish Premier  Dundee vs Rangers 25/11 03:45
Eng Premier  West Ham vs Leicester 25/11 04:00 Spanish Division 1  Celta Vigo vs Leganes 25/11 04:00
Argentine Division 1  Banfield vs Defensa y Justicia 25/11 04:00 Portuguese Premier  Belenenses vs Chaves 25/11 04:30
Argentine Division 1  Chacarita Juniors vs Huracan 25/11 06:15 Chilean Division 1  San Luis Quillota vs Universidad Concepcion 25/11 06:30
Argentine Division 1  Colon vs Tigre 25/11 08:30  
25/11/2017 (SAT)
Australian Division 1  Wellington Phoenix vs Central Coast Mariners 25/11 14:35 Australian Division 1  Sydney FC vs Brisbane Roar 25/11 16:50
Asian Champions League  Urawa Reds (Japan) vs Al Hilal (Saudi Arabia) 25/11 18:15 Spanish Division 1  Alaves vs Eibar 25/11 20:00
German Division 2  Braunschweig vs Nurnberg 25/11 20:00 German Division 2  Holstein Kiel vs Ingolstadt 25/11 20:00
German Division 2  Jahn Regensburg vs Duisburg 25/11 20:00 Eng Championship  Barnsley vs Leeds 25/11 20:30
Russian Premier  Tosno vs Arsenal Tula 25/11 21:30 Italian Division 1  Bologna vs Sampdoria 25/11 22:00
French Division 2  Le Havre vs Lens 25/11 22:15 German Division 1  Augsburg vs Wolfsburg 25/11 22:30
German Division 1  Dortmund vs Schalke 04 25/11 22:30 German Division 1  Frankfurt vs Leverkusen 25/11 22:30
German Division 1  Freiburg vs Mainz 25/11 22:30 German Division 1  RB Leipzig vs Werder Bremen 25/11 22:30
Eng Premier  Crystal Palace vs Stoke 25/11 23:00 Eng Premier  Manchester Utd vs Brighton 25/11 23:00
Eng Premier  Newcastle vs Watford 25/11 23:00 Eng Premier  Swansea vs Bournemouth 25/11 23:00
Eng Premier  Tottenham vs West Bromwich 25/11 23:00 Eng Championship  Aston Villa vs Ipswich 25/11 23:00
Eng Championship  Burton Albion vs Sunderland 25/11 23:00 Eng Championship  Fulham vs Millwall 25/11 23:00
Eng Championship  Hull City vs Bristol City 25/11 23:00 Eng Championship  Middlesbrough vs Derby 25/11 23:00
Eng Championship  Norwich vs Preston 25/11 23:00 Eng Championship  Reading vs Sheff Wednesday 25/11 23:00
Eng Championship  Wolves vs Bolton 25/11 23:00 Eng League 1  AFC Wimbledon vs Walsall 25/11 23:00
Eng League 1  Blackburn vs Bristol Rovers 25/11 23:00 Eng League 1  Doncaster vs Milton Keynes Dons 25/11 23:00
Eng League 1  Fleetwood vs Blackpool 25/11 23:00 Eng League 1  Gillingham vs Oldham 25/11 23:00
Eng League 1  Northampton vs Bury 25/11 23:00 Eng League 1  Portsmouth vs Plymouth 25/11 23:00
Eng League 1  Rochdale vs Peterborough 25/11 23:00 Eng League 1  Rotherham vs Wigan 25/11 23:00
Eng League 1  Scunthorpe vs Charlton 25/11 23:00 Eng League 1  Shrewsbury vs Bradford 25/11 23:00
Eng League 1  Southend vs Oxford Utd 25/11 23:00 Scottish Premier  Hamilton Academical vs Hibernian 25/11 23:00
Scottish Premier  Hearts vs Ross County 25/11 23:00 Chilean Division 1  Palestino vs Iquique 25/11 23:00
Spanish Division 1  Real Madrid vs Malaga 25/11 23:15 French Division 1  Rennes vs Nantes 26/11 00:00
Portuguese Premier  Portimonense vs Tondela 26/11 00:00 Russian Premier  Akhmat Grozny vs Ufa 26/11 00:00
Italian Division 1  Sassuolo vs Verona 26/11 01:00 Italian Division 1  Chievo vs SPAL 26/11 01:00
Belgian Division 1  Antwerp vs KV Mechelen 26/11 01:00 Eng Premier  Liverpool vs Chelsea 26/11 01:30
Spanish Division 1  Betis vs Girona 26/11 01:30 German Division 1  Monchengladbach vs Bayern Munich 26/11 01:30
Dutch Division 1  Venlo vs Willem II 26/11 01:30 Eng Championship  Sheff Utd vs Birmingham 26/11 01:30
Portuguese Premier  Boavista vs Moreirense 26/11 02:15 Dutch Division 1  Groningen vs Feyenoord 26/11 02:45
Dutch Division 1  Heracles vs NAC 26/11 02:45 French Division 1  Caen vs Bordeaux 26/11 03:00
French Division 1  Dijon vs Toulouse 26/11 03:00 French Division 1  Metz vs Amiens 26/11 03:00
French Division 1  Montpellier vs Lille 26/11 03:00 French Division 1  Troyes vs Angers SCO 26/11 03:00
Belgian Division 1  Oostende vs Eupen 26/11 03:00 Belgian Division 1  Sint Truiden vs Lokeren 26/11 03:00
Brazilian Division 1  Fluminense vs Sport Recife 26/11 03:00 Belgian Division 1  Waasland Beveren vs Charleroi 26/11 03:30
Spanish Division 1  Levante vs Atletico Madrid 26/11 03:45 Italian Division 1  Cagliari vs Inter Milan 26/11 03:45
Dutch Division 1  Heerenveen vs Zwolle 26/11 03:45 Argentine Division 1  Belgrano vs Gimnasia LP 26/11 04:00
Argentine Division 1  Patronato vs Union Santa Fe 26/11 04:00 Chilean Division 1  Universidad Chile vs Audax Italiano 26/11 04:00
Portuguese Premier  Aves vs Porto 26/11 04:30 Argentine Division 1  San Lorenzo vs Argentinos Juniors 26/11 06:15
Chilean Division 1  O'Higgins vs Universidad Catolica 26/11 06:30 Mexican Premier  MXL Team A vs MXL Team B 26/11 08:00
Argentine Division 1  Racing Club vs Independiente 26/11 08:30 Chilean Division 1  Curico Unido vs Huachipato 26/11 09:00
Mexican Premier  MXL Team C vs MXL Team D 26/11 10:00  
26/11/2017 (SUN)
Japanese Division 1  Cerezo Osaka vs Vissel Kobe 26/11 12:00 Japanese Division 1  Gamba Osaka vs Hokkaido Consadole Sapporo 26/11 12:00
Japanese Division 1  Kashima Antlers vs Kashiwa Reysol 26/11 12:00 Japanese Division 1  Omiya Ardija vs Ventforet Kofu 26/11 12:00
Japanese Division 1  Sagan Tosu vs Jubilo Iwata 26/11 12:00 Japanese Division 1  Sanfrecce Hiroshima vs FC Tokyo 26/11 12:00
Japanese Division 1  Shimizu S-Pulse vs Albirex Niigata 26/11 12:00 Japanese Division 1  Vegalta Sendai vs Yokohama F.Marinos 26/11 12:00
Japanese Division 2  JD2 Team A vs JD2 Team B 26/11 12:00 Korean Division 1  KD1 Playoff Team A vs KD1 Playoff Team B 26/11 14:00
Japanese Division 2  JD2 Team C vs JD2 Team D 26/11 15:00 Australian Division 1  Adelaide Utd vs Western Sydney Wanderers 26/11 16:00
Russian Premier  Ural Sverdlovsk Oblast vs FK Krasnodar 26/11 16:30 Spanish Division 1  Deportivo vs Bilbao 26/11 19:00
Russian Premier  Rubin Kazan vs CSKA Moscow 26/11 19:00 Dutch Division 1  Ajax vs Roda 26/11 19:30
Scottish Premier  Kilmarnock vs Aberdeen 26/11 20:30 German Division 2  Aue vs Bochum 26/11 20:30
German Division 2  Greuther Furth vs St. Pauli 26/11 20:30 German Division 2  Kaiserslautern vs Bielefeld 26/11 20:30
Eng Championship  Nottingham Forest vs Cardiff 26/11 21:00 Eng Premier  Southampton vs Everton 26/11 21:30
Dutch Division 1  Excelsior vs PSV Eindhoven 26/11 21:30 Dutch Division 1  Sparta Rotterdam vs Utrecht 26/11 21:30
Belgian Division 1  Genk vs Standard 26/11 21:30 Russian Premier  Rostov vs Anzhi 26/11 21:30
Eng Premier  Burnley vs Arsenal 26/11 22:00 Italian Division 1  AC Milan vs AC Torino 26/11 22:00
Italian Division 1  Genoa vs Roma 26/11 22:00 Italian Division 1  Udinese vs Napoli 26/11 22:00
French Division 1  Nice vs Lyon 26/11 22:00 German Division 1  Hamburg vs Hoffenheim 26/11 22:30
Chilean Division 1  Everton VM vs Colo Colo 26/11 23:00 Scottish League Cup  Motherwell vs Celtic 26/11 23:00
Spanish Division 1  Real Sociedad vs Las Palmas 26/11 23:15 Dutch Division 1  Vitesse vs Den Haag 26/11 23:45
Eng Premier  Huddersfield vs Manchester City 27/11 00:00 French Division 1  Marseille vs Guingamp 27/11 00:00
Portuguese Premier  Maritimo vs Estoril 27/11 00:00 Italian Division 1  Lazio vs Fiorentina 27/11 01:00
German Division 1  Cologne vs Hertha Berlin 27/11 01:00 Belgian Division 1  Anderlecht vs KV Kortrijk 27/11 01:00
Norwegian Division 1  Aalesund vs Stromsgodset 27/11 01:00 Norwegian Division 1  Brann vs Tromso 27/11 01:00
Norwegian Division 1  Haugesund vs Kristiansund 27/11 01:00 Norwegian Division 1  Molde vs Sarpsborg 27/11 01:00
Norwegian Division 1  Odd BK vs Rosenborg 27/11 01:00 Norwegian Division 1  Sandefjord vs Lillestrom 27/11 01:00
Norwegian Division 1  Sogndal vs Valerenga 27/11 01:00 Norwegian Division 1  Viking vs Stabaek 27/11 01:00
Spanish Division 1  Villarreal vs Sevilla 27/11 01:30 Portuguese Premier  Ferreira vs Sporting 27/11 02:00
Belgian Division 1  Bruges vs Zulte Waregem 27/11 03:00 Brazilian Division 1  Avai vs Atletico Paranaense 27/11 03:00
Brazilian Division 1  Corinthians vs Atletico Mineiro 27/11 03:00 Brazilian Division 1  Coritiba vs Sao Paulo 27/11 03:00
Brazilian Division 1  Cruzeiro vs Vasco da Gama 27/11 03:00 Brazilian Division 1  Gremio vs Atletico Goianiense 27/11 03:00
Brazilian Division 1  Ponte Preta vs Vitoria 27/11 03:00 Spanish Division 1  Valencia vs Barcelona 27/11 03:45
Italian Division 1  Juventus vs Crotone 27/11 03:45 French Division 1  Monaco vs Paris Saint Germain 27/11 04:00
Argentine Division 1  Estudiantes vs Atletico Tucuman 27/11 04:00 Argentine Division 1  Godoy Cruz vs Lanus 27/11 04:00
Portuguese Premier  Benfica vs Setubal 27/11 04:15 Brazilian Division 1  Bahia vs Chapecoense 27/11 05:00
Brazilian Division 1  Flamengo vs Santos 27/11 05:00 Chilean Division 1  Antofagasta vs Santiago Wanderers 27/11 05:00
Argentine Division 1  River Plate vs Newell's Old Boys 27/11 06:15 Chilean Division 1  Union Espanola vs Deportes Temuco 27/11 07:30
Mexican Premier  MXL Team E vs MXL Team F 27/11 08:00 Argentine Division 1  Rosario Central vs Boca Juniors 27/11 08:30
Mexican Premier  MXL Team G vs MXL Team H 27/11 10:00  
27/11/2017 (MON)
Russian Premier  SKA Khabarovsk vs Lokomotiv Moscow 27/11 17:00 Russian Premier  Spartak Moscow vs Zenit St. Petersburg 28/11 00:30
Portuguese Premier  Braga vs Feirense 28/11 03:00 Dutch Division 2  Almere City vs RKC Waalwijk 28/11 03:00
Dutch Division 2  Den Bosch vs De Graafschap 28/11 03:00 Dutch Division 2  Emmen vs Maastricht 28/11 03:00
Dutch Division 2  FC Eindhoven vs Cambuur 28/11 03:00 Dutch Division 2  Go Ahead Eagles vs Jong Utrecht 28/11 03:00
Dutch Division 2  Helmond vs Fortuna Sittard 28/11 03:00 Dutch Division 2  Jong Ajax vs Dordrecht 28/11 03:00
Dutch Division 2  Jong AZ Alkmaar vs Volendam 28/11 03:00 Dutch Division 2  Oss vs Jong PSV Eindhoven 28/11 03:00
Dutch Division 2  Telstar vs NEC Nijmegen 28/11 03:00 German Division 2  Dusseldorf vs Dresden 28/11 03:30
Italian Division 1  Atalanta vs Benevento 28/11 03:45 Eng Championship  QPR vs Brentford 28/11 03:45
French Division 2  Reims vs Auxerre 28/11 03:45 Spanish Division 1  Espanyol vs Getafe 28/11 04:00
Argentine Division 1  Sarandi Arsenal vs Talleres 28/11 04:00 Portuguese Premier  Rio Ave vs Guimaraes 28/11 05:00
Brazilian Division 1  Palmeiras vs Botafogo 28/11 06:00 Argentine Division 1  Velez Sarsfield vs Olimpo 28/11 06:15
Argentine Division 1  Temperley vs San Martin SJ 28/11 08:30  
28/11/2017 (TUE)
Portuguese League Cup  Uniao Madeira vs Belenenses 29/11 00:00 Italian Cup  SPAL vs Cittadella 29/11 01:00
French Division 1  Amiens vs Dijon 29/11 02:00 French Division 1  Strasbourg vs Caen 29/11 02:00
Spanish Cup  Leganes vs Valladolid 29/11 02:30 Spanish Cup  Malaga vs Numancia 29/11 02:30
Belgian Cup  Mouscron vs Charleroi 29/11 03:00 Belgian Cup  Oostende vs Sint Truiden 29/11 03:00
Eng Premier  Brighton vs Crystal Palace 29/11 03:45 Eng Premier  Leicester vs Tottenham 29/11 03:45
Eng League Trophy  Yeovil vs Plymouth 29/11 03:45 Eng Championship  Derby vs Ipswich 29/11 03:45
Eng League 1  Blackpool vs Blackburn 29/11 03:45 Eng League 1  Charlton vs Peterborough 29/11 03:45
Eng Premier  Watford vs Manchester Utd 29/11 04:00 Eng Premier  West Bromwich vs Newcastle 29/11 04:00
Italian Cup  Sampdoria vs Pescara 29/11 04:00 French Division 1  Bordeaux vs St. Etienne 29/11 04:00
Eng Championship  Reading vs Barnsley 29/11 04:00 French Division 2  Bourg Peronnas vs Orleans 29/11 04:00
French Division 2  Chateauroux vs Paris FC 29/11 04:00 French Division 2  Clermont vs Brest 29/11 04:00
French Division 2  GFCO Ajaccio vs Niort 29/11 04:00 French Division 2  Lens vs AC Ajaccio 29/11 04:00
French Division 2  Lorient vs Olympique Nimes 29/11 04:00 French Division 2  Nancy vs Le Havre 29/11 04:00
French Division 2  Sochaux vs Valenciennes 29/11 04:00 French Division 2  US Quevilly Rouen vs Tours 29/11 04:00
Spanish Cup  Celta Vigo vs Eibar 29/11 04:30 Spanish Cup  Levante vs Girona 29/11 04:30
Spanish Cup  Real Madrid vs Fuenlabrada 29/11 04:30 South American Cup  Independiente (Argentina) vs Libertad (Paraguay) 29/11 08:15
29/11/2017 (WED)
Korean FA Cup  Busan I'Park vs Ulsan Hyundai 29/11 18:00 Japanese Division 1  Urawa Reds vs Kawasaki Frontale 29/11 18:30
Italian Cup  Sassuolo vs Bari 29/11 22:00 Italian Cup  Chievo vs Verona 30/11 01:00
French Division 1  Lyon vs Lille 30/11 02:00 French Division 1  Nantes vs Monaco 30/11 02:00
French Division 1  Angers SCO vs Rennes 30/11 02:00 French Division 1  Guingamp vs Montpellier 30/11 02:00
French Division 1  Metz vs Marseille 30/11 02:00 French Division 1  Toulouse vs Nice 30/11 02:00
Norwegian Division 1  NTL Playoff Team A vs NTL Playoff Team B 30/11 02:00 Spanish Cup  Barcelona vs Murcia 30/11 02:30
Spanish Cup  Real Sociedad vs UE Lleida 30/11 02:30 Spanish Cup  Sevilla vs Cartagena 30/11 02:30
Belgian Cup  KV Kortrijk vs Antwerp 30/11 03:00 Belgian Cup  KV Mechelen vs Genk 30/11 03:00
Belgian Cup  AA Gent vs Lokeren 30/11 03:30 Belgian Cup  Waasland Beveren vs Eupen 30/11 03:30
Eng Premier  Arsenal vs Huddersfield 30/11 03:45 Eng Premier  Bournemouth vs Burnley 30/11 03:45
Eng Premier  Chelsea vs Swansea 30/11 03:45 Belgian Cup  Anderlecht vs Standard 30/11 03:45
Scottish Premier  Motherwell vs Celtic 30/11 03:45 Scottish Premier  Rangers vs Aberdeen 30/11 03:45
Eng Premier  Everton vs West Ham 30/11 04:00 Eng Premier  Manchester City vs Southampton 30/11 04:00
Eng Premier  Stoke vs Liverpool 30/11 04:00 Italian Cup  AC Torino vs Carpi 30/11 04:00
French Division 1  Paris Saint Germain vs Troyes 30/11 04:00 Portuguese League Cup  Braga vs Portimonense 30/11 04:00
Portuguese League Cup  Feirense vs Oliveirense 30/11 04:00 Portuguese League Cup  Ferreira vs Porto 30/11 04:00
Portuguese League Cup  Moreirense vs Guimaraes 30/11 04:00 Portuguese League Cup  Rio Ave vs Leixoes 30/11 04:00
Portuguese League Cup  Setubal vs Benfica 30/11 04:00 Spanish Cup  Atletico Madrid vs CF Elche 30/11 04:30
Spanish Cup  Bilbao vs Formentera 30/11 04:30 Spanish Cup  Las Palmas vs Deportivo 30/11 04:30
Copa Libertadores  Lanus (Argentina) vs Gremio (Brazil) 30/11 07:45 US Football League  Toronto FC vs Columbus Crew 30/11 08:30
Mexican Premier  MXL Team A vs MXL Team B 30/11 10:00  
30/11/2017 (THU)
Italian Cup  Udinese vs Perugia 01/12 01:00 Spanish Cup  Alaves vs Getafe 01/12 02:00
Spanish Cup  Espanyol vs Tenerife 01/12 02:30 Spanish Cup  Villarreal vs Ponferradina 01/12 02:30
Belgian Cup  Zulte Waregem vs Bruges 01/12 03:45 Italian Cup  Genoa vs Crotone 01/12 04:00
Spanish Cup  Betis vs Cadiz 01/12 04:30 Spanish Cup  Valencia vs Zaragoza 01/12 04:30
South American Cup  Atletico Junior (Colombia) vs Flamengo (Brazil) 01/12 08:30 Mexican Premier  MXL Team C vs MXL Team D 01/12 10:00
US Football League  Seattle Sounders vs Houston Dynamo 01/12 11:30